Kunratický les

Kunratický les  Image

Velice příjemné místo, vhodné pro aktivní i pasivní odpočinek nebo studium na čerstvém vzduchu. Zeleň působí konejšivě na oči, unavené zíráním do učebnic a monitorů. Příroda na dosah.


Známý Kunratický les (nazývaný také Michelský nebo Krčský) patří mezi největší zelené plochy vnitřního města a může se pochlubit cennými přírodními i architektonickými lokalitami.
Relaxaci ve stínu stromů zpříjemňují udržované cesty, altány a lavičky, pro radost z pohybu je tu například dospělým určené hřiště u srubu Gizela. Při troše štěstí zde můžete potkat veverku, srnku nebo třeba stádo muflonů.
Značnou část lesa tvoří přírodní rezervace Údolí Kunratického potoka. V jihozápadní oblasti, na strmém ostrohu nad zákrutem potoka se nalézá volně přístupná zřícenina gotického Nového hradu. Jeho stavbu nařídil v roce 1411 král Václav IV., který tam později často pobýval a v srpnu 1419 také zemřel. Severovýchodem lesa vede značená cyklotrasa A22, propojující Jižní Město a Braník, a na ni se napojuje cyklostezka od stanice metra Roztyly.
Kunratický les je zkrátka perfektní pro psychické povzbuzení a načerpání nových sil.

Zdroje:
Klíč (zpravodaj Prahy 11) 2006, 7-8
http://www.praha-sportovni.cz
Foto: http://www.studanky.unas.cz/obr/k_les.html


Kontaktujte nás a rezervujte si pokoj


Chemická 951
Praha 4 – Kunratice
V případě jakýchkoli dotazů nám volejte nebo pište na
+420 608 777 535  Flag CZ Flag EN Flag RU
+420 255 785 811  Flag CZ Flag EN Flag RU
E–mail: rezervace@apartmanstudent.cz
  1. Položky označené (*) hvězdičkou jsou povinné.

    HOTEL APARTMAN     v Praze     hodnocení